tel+421 31 702 0933 tel+421 905 493 902 telfacebook
tel
cart

NS3000

NS3000 SERIES  10- 30kVA (3/3)

UPS určená pre stredné a veľké systémy a pre použitie v kritickom prestredí.
Jej vlastnosti sú najlepšie vo svojej triede, ako je účinnosť vyššia ako 95%, IGBT striedač s vysokou frekvenciou PWM modulácie pre nízku hlučnosť, veľmi nízke harmonické skreslenie prúdu do siete (PFC technológia), digitálne ovládanie DSP (Digital Signal Processor). Môže pracovať v režime ECO, paralelne až 6 jednotiek a s rôznymi batériami, ako VRLA AGM, gélové a Ni-Cd.
Elektronické dosky sú navrhnuté tak, aby UPS bola schopná pracovať aj v tých najkritickejších prostrediach ako napr. tropické krajiny, námorníctvo, priemysel... Navyše celé elektronické jadro je umiesnené v jednom izolovanom šuplíku, chránenom filtrami proti prachu. Takáto konštrukcia radikálne znižuje čas na opravu UPS v prípade poruchy. NS3000 je k dispozícii vo výkone 10kVA, 20kVA a 30kVA s trojfázovým vstupom a výstupom.


VLASTNOSTI

• ON-LINE dvojitá konverzia
• Modulárna konštrukcia
• Účinnosť < 99
• DSP mikroprocesorové riadenie
• Vlastné monitorovanie a diagnostika porúch
• PWM converter a inverter s IGBT technológiou
• Široký rozsah vstupného napätia
• Diaľkové ovládanie EPO
• Inteligentný režim nabíjania batérií
• Manuálny by-pass
• Elektronický by-pass
• RS232 rozhranie

 
HLAVNÉ VÝHODY NS3000

Modulárna konštrukcia. Veľmi rýchla oprava UPS pomocou minimálneho náradia. V prípade poruchy servisný technik v priebehu niekoľkých minút odstráni závadu priamo na mieste a eliminuje tak riziko straty napájania vašich cenných zariadení počas doby opravy. Tá je obmedzená len na čas výmeny modulu.

Inteligentný batériový management. Široké okno vstupného napätia a frekvencie pomáha minimalizovať prenos na batérie, znižuje počet nabíjacích a vybíjacích cyklov a tým predlžuje životnosť batérie. V paralelnej  konfigurácii je možné pripojiť jednotky na spoločnú batériu. NS3000 používa tri režimy nabíjania spĺňajúce špecifikácie najbežnejších batérií VRLA, AGM, olovené alebo Ni-Cd. Teplotná kompenzácia nabíjania monitoruje teplotu batérie a automaticky nastavuje presné napätie. Batériové testy je možné vykonávať automaticky alebo ručne.

Kompaktná konštrukcia UPS ponúka menšie rozmery s maximálnou hustotou výkonu, čo umožňuje jednoduché plánovanie priestoru a zachovanie cennej podlahovej plochy. Vnútorný priestor umožňuje inštaláciu 2 batériových sád.  Všetky batérie sú inštalované v horizontálnej polohe s funkciou hot-swap.VOLITEĽNÉ PRÍSLUŠENSTVO

 

WEB/SNMP adaptér

Umožňuje kontrolu UPS bez potreby lokálneho PC prostredníctvom pripojenia UPS k lokálnej sieti resp. v prípade priradenej pevnej IP adresy kontrolu aj vzdialenú cez webové rozhranie.

Oddeľovací transformátor

Slúži ku galvanickému oddeleniu vstupnej siete od výstupnej. V prípade verzie s oddeľovacím transformátorom je nutné batérie umiestnyť do externého batériového boxu.

Manuálny externý by-pass

Externý obtok UPS, ktorý umožňuje akýkoľvek servis UPS, prípadne aj odpojenie UPS bez prerušenia napájenia zálohovaných obvodov. Po pripojení na manuálny by-pass nie sú po túto dobu obvody zálohované.

Externé teplotné čidlo
Slúži na monitorovanie teploty batérií v externom batériovom boxe. UPS následne riadi dobýjanie batérií v závislosti od teploty prostredia (teplotná kompenzácia).

Monitorovací SW PowerShield3

Je určený pre jednu UPS s PC alebo serverom cez RS232/USB rozhranie. Umožňuje posielať informačné e-maily, SMS, plánovať UPS shutdown atd.SÚBORY NA STIAHNUTIE


NS3000 datasheet EN

NS3000 datasheet SK

NS3000 manual EN